21 | 07 | 2019

"Ziemia moja planeta” - obchody Światowego Dnia Ziemi

Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
Od dziś przyrodzie my pomagamy.

Dzieci w naszym przedszkolu o ekologii wiedzą już bardzo dużo. Aktywnie uczestniczą w realizacji programów edukacyjnych oraz konkursach o tematyce ekologicznej. Kształtują one u dzieci postawy proekologiczne, przekonanie, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Ważne jest też to, aby wszystkie przedszkolaki działały wspólnie w słusznej sprawie jak i dobrze się bawiły, dlatego przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu akcję, podczas której sialiśmy kwiaty na klombie przed budynkiem przedszkola, uczestniczyliśmy w przedstawieniu ekologicznym w wykonaniu starszaków z przedszkola w Olszance. Do naszych działań dołączyli się również rodzice, którzy pięknie posprzątali plac zabaw. Bardzo im za to dziękujemy!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk